Msza Polowa na cmentarzu wojskowym w Trojanowie

17 września, w 80 rocznicę ataku sowietów na Polskę, poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Karolina Kwiatkowska, Martyna Warsicka, Julia Wieczorek, Julia Motel, Patryk Sobczak i Jakub Kornacki, wspólnie z kolegami z pocztów ze szkół w Młodzieszynie i Kamionie, wraz z dyrektorem Leszkiem Borkowskim uczestniczył w uroczystościach patriotycznych, które odbyły się na odnowionym cmentarzu wojskowym w Trojanowie. O 12.00 odprawiona została uroczysta Msza Polowa z poświęceniem mogił żołnierskich, apelem pamięci, salwą honorową, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pamiątkowych.
Uroczystość przeprowadzona została zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Kompanię honorową i asystę wojskową wystawił 38 Sochaczewski Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr. Feliksa Kozubowskiego. Na cmentarzu spoczywa blisko 4 tys. Żołnierzy Września 1939r., żołnierze AK i mieszkańcy Ziemi Sochaczewskiej, zamordowani przez Niemców. Nekropolia została całkowicie wyremontowana dzięki funduszom przekazanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, którego reprezentował poseł na Sejm Rzeczpospolitej, p. Maciej Małecki.
Dla uczniów była to znakomita lekcja patriotyzmu, lekcja historii, lekcja pamięci o tych, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli największy dar – własne życie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*