Witamy Wiosnę

21 marca powitaliśmy w naszej szkole Wiosnę. W tym dniu gościliśmy również rodziców najmłodszych dzieci, ponieważ dzień ten, był również dniem otwartym w naszej szkole. Wiosna to radość, a my często radość okazujemy śpiewem, dlatego każda klasa zaprezentowała piosenkę o Wiośnie. Scenkę pt.: „Biuro Zielonej Wiosny”, na podstawie scenariusza uczennicy klasy VI, Julii Motel, przedstawiła klasa VI. Gwoździem programu był pokaz Mody Recyklingowej – były to stroje wykonane przez uczniów z makulatury, worków plastikowych, nakrętek i innych opakowań. Było co podziwiać. Gratulujemy pomysłów!!! W przerwach grupa taneczna pod kierunkiem p. Eweliny Feligii, wykonała dwa układy taneczne – zumbę (grupa starsza) i rock and rolla (grupa młodsza). Jak co roku odbył się również „Szkolny Maraton Wiosenny” – 42 okrążenia sali gimnastycznej. BRAWO!!! W trakcie maratonu klasy wykonywały „Panią Wiosnę”. Efekty można podziwiać na wystawie szkolnej, znajdującej się na korytarzu, przy sali nr 10. 21 marca to również dzień, w którym solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa. Na koniec obchodów powitania Wiosny, p. Ewelina Feliga przedstawiła prezentację multimedialną nt. „Światowego Dnia Zespołu Downa”. Wiemy, że odmienność nie może być wykluczeniem, że odmienność to wielobarwność. Osoby solidaryzujące się z ludźmi dotkniętymi zespołem Downa okazują to poprzez założenie w tym dniu różnych, kolorowych skarpetek. Również uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w różnych skarpetkach, nie do pary. Na koniec wszyscy poczęstowani zostali wspaniałymi, zdrowymi jabłkami z sadu Pani Marii Domińczak, która była również głównym organizatorem i koordynatorem obchodów powitania Wiosny w naszej szkole. Dzień 21 marca był bardzo udany, ciekawy i pełen pozytywnych wrażeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*