Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Pod takim hasłem 5 lutego w naszej szkole przeprowadzona została przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Płocku, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku oraz Delegaturą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie akcja promująca bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej.👍😀.
Na wstępie dyrektor Leszek Borkowski powitał i przedstawił gości. Następnie głos zabrała pani wójt Monika Pietrzyk, która w kilku słowach powitała zgromadzonych i podziękowała organizatorom za kolejną akcję na temat bezpieczeństwa przeprowadzoną w Gminie Młodzieszyn. Przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego zapoznała wszystkich z planem akcji. Uczniowie otrzymali pamiątkowe prezenty w postaci worków, odblasków i świateł sygnalizacyjnych.
Po części oficjalnej rozpoczęły się zajęcia dla uczniów klas III-VIII w trzech panelach:
👉 wykład interaktywny na temat bezpieczeństwa 💻💻💻
👉 udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej 🚨🚁🚑
👉 rowerowy tor przeszkód.🚲🚲🚲
Uczniowie klas I, II wzięli udział w konkursie rysunkowym, w którym hasłem przewodnim było bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu 👍, a miejętność i wiedza jak o nie dbać jest bezcenna.
Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy dzień był niezwykle wartościowy dla całej społeczności szkolnej, a uczniowie zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*