Święto Edukacji Narodowej

13 października odbył się uroczysty apel, w trakcie którego z całą społecznością szkolną świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Bardzo licznie odwiedzili nas rodzice, z czego bardzo się cieszymy. Panią wójt Monikę Pietrzyk reprezentowała p. Joanna Adamczyk, która przekazała od pani wójt cudowne życzenia, za które serdecznie dziękujemy. Wiele ciepłych słów i życzeń usłyszeliśmy od Rady Rodziców w osobach przewodniczącego, p. Bogumiła Szymańskiego i p. Justyny Zagajewskiej.
Uroczystość profesjonalnie poprowadziły dziewczęta z klasy VI – Maja Orlińska i Julia Żakowska.
Najważniejszą częścią uroczystości było jednak ślubowanie i pasowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Nastąpiło to tuż po cudownych występach, za które dzieciaki dostały ogromne brawa. Aktu pasowania, „magicznym ołówkiem” dokonał dyrektor szkoły, p. Leszek Borkowski. Pasowanych zostało 37 przedszkolaków i 11 pierwszoklasistów. To bardzo ważny moment dla uczniów, gdyż oficjalnie dołączyli do braci uczniowskiej.
Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz prezenty.
Na koniec Szkolny Samorząd Uczniowski złożył nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To był piękny dzień, który na pewno zapisze się w pamięci całej społeczności szkolnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*