„Ozdoba Wielkanocna” – V edycja konkursu plastycznego

W niedzielę 2 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ozdoba Wielkanocna” zorganizowanego przez naszą szkołę. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu powiatu sochaczewskiego, Koła Gospodyń Wiejskich z Młodzieszyna, Rybna, Żdżarowa, Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie z Filią w Kamionie, Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na wartość sztuk plastycznych oraz wsparcie osób potrzebujących. Komisja oceniająca miała niełatwe zadanie, ponieważ ostatecznie na konkurs dotarły, aż 242 prace. Jury wzięło pod uwagę estetykę, kompozycję oraz samodzielność wykonanych ozdób. Przyznaliśmy 12 nagród w 4 kategoriach wiekowych oraz 17 wyróżnień. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wójt Gminy Młodzieszyn – Pani Moniki Pietrzyk, która objęła nasz konkurs Honorowym Patronatem i ufundowała nagrody. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w niedzielne popołudnie i zgromadziło wiele osób, które pojawiły się nie tylko w celu odebrania nagrody, ale także wsparcia naszej akcji charytatywnej. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za pozytywny odbiór naszej inicjatywy i czynne uczestnictwo w licytacji wielu ozdób świątecznych biorących udział w konkursie. Udało nam się wspólnie zgromadzić kwotę w wysokości 3772 zł, którą przeznaczymy na przewidziane wcześniej cele. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji finału naszego konkursu serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszych uczniów, którzy przygotowali pyszny poczęstunek. Na zakończenie wydarzenia odbył się mecz charytatywny w piłkę siatkową, w którym uczestniczyli rodzice uczniów i nauczyciele naszej szkoły. Ten sportowy akcent dostarczył wielu pozytywnych emocji wszystkim zgromadzonym i zapewne zostanie powtórzony przy najbliższej okazji – zwycięzca??? – chęć pomagania, dobro, wspaniała atmosfera i wspólna zabawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*