Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klasy I-VIII

SONY DSC
Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły i zaśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie ksiądz proboszcz Bogumił Bartlewski odprawił uroczystą Mszę Świętą, po której głos zabrał dyrektor szkoły, Leszek Borkowski. Na wstępie powitał zgromadzonych gości – p. Marzenę Kalinowską z Urzędu Gminy Młodzieszyn, ks. Bogumiła Bartlewskiego, przedstawicieli Rady Rodziców – p. Annę Mróz Wieczorek, p. Michała Mocarskiego i p. Monikę Wawrzyńczak, wszystkich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich uczniów. W kilku słowach podsumował pracę szkoły w mijającym roku szkolnym. Kolejnym punktem uroczystości był moment, na który wszyscy czekali, mianowicie wręczenie świadectw i nagród. Pani Marzena Kalinowska wręczyła stypendia Wójta Gminy Młodzieszyn, które uczniowie otrzymali za średnią w nauce 5,00 i minimum bardzo dobre zachowanie oraz za osiągnięcia sportowe. Następnie dyrektor wspólnie z wychowawcami rozdał świadectwa i nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce (średnia 4,75 – i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie). Uczniowie, którzy wypożyczyli najwięcej książek z biblioteki otrzymali od p. Ewy Orlińskiej dyplomy i nagrody książkowe.
Po rozdaniu świadectw i nagród nastąpił moment pożegnania p. Marii Domińczak, która postanowiła zakończyć karierę zawodową i przejść na zasłużoną emeryturę. Było wiele serdecznych gestów i słów będących wyrazem wdzięczności całej społeczności szkolnej dla p. Marii za Jej pracę i trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży. Głos zabrali również rodzice, którzy podziękowali p. Marii za wszystkie lata pracy, a społeczności szkolnej życzyli udanych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji.
Następnie nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru oraz ślubowanie klas ósmych. Na koniec głos zabrali absolwenci, którzy swoim przedstawieniem wprowadzili wszystkich w fantastyczny nastrój.
Dziękujemy serdecznie ósmoklasistom za wszystkie lata jakie spędzili w tej szkole, za chwile radosne i również te trudne. Życzymy spełnienia marzeń i wielu sukcesów na dalszej drodze.
Wszystkim życzymy fantastycznych i niezapomnianych wakacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*