Gminne Mikołajki

Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w Gminnych Mikołajkach. Trzy lata temu, pani Wójt Monika Katarzyna Pietrzyk, podjęła decyzję, że ten szczególny dzień wszystkie dzieciaki z gminy będą wspólnie świętować. 6 grudnia o godz. 10.00 z uczniami z Kamiona spotkaliśmy się pod Urzędem Gminy. Tam dyrektor, Leszek Borkowski rozdał wszystkim mikołajowe czapki. Następnie powitaliśmy Mikołaja. Barwny korowód z Mikołajem w konnej bryczce ruszył do szkoły w Młodzieszynie, gdzie na sali gimnastycznej kontynuowane były uroczystości. Po oficjalnych powitaniach podsumowano konkurs na kartę świąteczną i bombkę. Musimy się pochwalić, że nasza klasa VII zajęła I miejsce. Zrobili najpiękniejszą bombkę w gminie. Potem wystąpiła grupa taneczna Carbo Dance pod kierunkiem p. Martyny Brzezińskiej. W międzyczasie św. Mikołaj chodził i rozdawał cukierki. Nadszedł w końcu czas na spotkanie z gościem specjalnym, panem Michałem Wiśniewskim, liderem zespołu Ich Troje. Dzieciaki były zafascynowane panem Michałem. Chętnie nawiązały z nim kontakt, zadawały mnóstwo pytań. Później z niecierpliwością stały w kolejce po autografy i wspólne zdjęcia. Na koniec wszyscy posilili się pieczoną kiełbaską, pragnienie ugasili zdrowymi sokami z zaprzyjaźnionego z nami Tęczowego Ogrodu. Dziękujemy pani Wójt za wspaniałą imprezę, panu Wojciechowi Pąkowi, firma VOKE, dziękujemy za prezenty, które kupił do naszej szkoły. Do następnego roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*