Święto Jabłka – „Szkoła w Janowie Promuje Zdrowie”

SONY DSC

27 października gościliśmy w naszej szkole niezwykłą osobę, pana Przemysława Wasilewskiego, sadownika oraz producenta wspaniałych soków „Tęczowy Ogród”. Udało nam się połączyć dwa ważne dla naszej szkoły zadania, które realizujemy corocznie – spotkanie z człowiekiem z pasją oraz promocję zdrowego odżywiania, w ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Na początku, dyrektor Leszek Borkowski powitał gościa oraz wszystkich zgromadzonych. Później, p. Mirosława Winnicka, która wspólnie ze Szkolnym Samorządem Uczniowskim przygotowała „Święto Jabłka”, przedstawiła uczniom bliżej osobę p. Przemysława Wasilewskiego. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o wartościach odżywczych jabłek – „Jabłko a zdrowie”. Po prezentacji, w ramach spotkań z „Ludźmi z pasją”, uczniowie poznali bliżej osobę pana Przemysława Wasilewskiego – sadownika i producenta soków owocowych – „Tęczowy Ogród” z Brzozowca. Z opowieści pana Przemka dowiedzieliśmy się, że gospodarstwo Sadownicze Wasilewscy jest gospodarstwem rodzinnym prowadzonym wspólnie przez Krzysztofa Wasilewskiego i synów Przemysława i Marcina. Gospodarstwo zajmuje się produkcją jabłek od 1975 r., a od roku 2011 produkcją soku jabłkowego. Było dużo ciekawych informacji o odmianach jabłoni, sposobie ich sadzenia i jak należy o nie dbać. Zdziwiło nas, że prawie wszystkie prace wykonują różne maszyny i urządzenia. Naturalne soki wytwarzane są bez konserwantów, koncentratu, cukru i wody. Spotkanie zakończyło się konkursami z nagrodami. Okazało się, że uczniowie byli uważnymi słuchaczami. Dzieci otrzymały pamiątkowe breloczki, piękne, soczyste jabłka, soki i smaczne krówki z logo firmy. Jedząc codziennie jabłka, będziemy pamiętać ile pracy trzeba włożyć, aby jabłko znalazło się na naszym stole i jak cenne jest dla naszego organizmu. Spotkanie dostarczyła uczniom wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania gospodarstwa sadowniczego. Dziękujemy Panu Przemysławowi Wasilewskiemu za dzisiejsze spotkanie i zaproszenie do gospodarstwa. Na koniec odbyła się degustacja jabłek pod różnymi postaciami m.in. jabłka pieczone, z galaretką , szarlotki, racuszki, soki i kompot z jabłek. W przygotowanie poczęstunku aktywnie włączyli się rodzice i uczniowie, wychowawcy, pracownicy szkoły i Tęczowy Ogród. Serdecznie im za to dziękujemy. Dzień minął w „smakowitej” atmosferze i dostarczył uczniom miłych wrażeń oraz witamin ukrytych w jabłkach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*