Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

SONY DSC
25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.
W związku z sytuacja pandemiczną, uroczystość odbyła się w ograniczonym gronie.
Wśród zaproszonych gości była Pani Anna Sobieraj – sekretarz Gminy Młodzieszyn, ks. Rafał Banasiak – proboszcz parafii Giżyce oraz Rada Rodziców.
Po wprowadzeniu sztandaru i zaśpiewaniu Hymnu Państwowego, dyrektor szkoły, p. Leszek Borkowski powitał wszystkich zgromadzonych. Następnie, pod przewodnictwem ks. Rafała Banasiaka zmówiona została krótka modlitwa dziękczynna za mijający rok szkolny. Po modlitwie dyrektor szkoły, wspólnie z p. Sylwią Błaszczak – nauczycielką religii podziękowali ks. Rafałowi za wspólnie spędzone 4 lata w giżyckiej parafii. Niestety decyzją biskupa, ks. Rafał zmienia parafię i opuszcza Giżyce.
Po pożegnaniu, dyrektor w kilku słowach podsumował pracę szkoły. Podziękował również wszystkim za ciężką, całoroczną pracę. Szczególnie ciepło zwrócił się do ósmoklasistów, którzy jako absolwenci opuszczają mury szkoły, aby podjąć nowe wyzwania na kolejnym szczeblu edukacyjnym, życząc im wielu sukcesów i spełnienia marzeń.
Po przemówieniu, Pani Anna Sobieraj, w imieniu Wójta Gminy Młodzieszyn, Pani Moniki Pietrzyk podziękowała wszystkim za mijający rok szkolny, złożyła serdeczne, wakacyjne życzenia oraz wręczyła stypendia dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce – średnia ocen min. 5,00 i wzorowe zachowanie. Następnie wychowawcy klas wręczyli swoim uczniom świadectwa i nagrody za naukę ufundowane przez Radę Rodziców.
Kolejnym punktem programy było przekazanie sztandaru.
To nie koniec pożegnań. Po wielu latach pracy, na zasłużoną emeryturę odchodzi Pani Elżbieta Cichońska i Pani Maria Juras. Obie panie zostały uroczyście pożegnane przez całą społeczność szkolną oraz przez Radę Rodziców w osobie przewodniczącej – Pani Anny Mróz-Wieczorek i Pani Moniki Wawrzyńczak.
Po wielu ciepłych słowach i życzeniach, głos zabrali ósmoklasiści, którzy w krótkiej części artystycznej przedstawili kilka obrazów z życia szkoły.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*