Strażacy w oddziale przedszkolnym

SONY DSC
W dniu 13.05.2021r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej z Młodzieszyna. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu podczas, którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych oraz do pomocy przy walce z żywiołami.
Podczas spotkania panowie strażacy opowiedzieli jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze. Zapytali również naszych uczniów o numer alarmowy pod który należy kontaktować się ze strażą pożarną. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki do którego każde dziecko mogło wejść i podziwiać jego wyposażenie. Wiele radości i uśmiechu sprawiło przymierzenie hełmu strażackiego, doświadczenie tego jak działa wąż strażacki oraz usłyszenie z bliska dźwięku sygnału alarmowego.
Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły bliżej poznać ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka. Teraz wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz jak odpowiednio należy zachować się w trudnych sytuacjach.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*