Gminny Konkurs Wiedzy o Pieniądzach, Oszczędzaniu, SKO i Bankach Spółdzielczych – „Jeden z Dziesięciu”

20 listopada w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie odbył się konkurs o oszczędzaniu, pieniądzach oraz bankach spółdzielczych. Przeprowadzony został w formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Tegoroczna edycja od poprzednich różniła się tym, że z konkursu szkolnego urósł do rangi gminnego. Oznacza to, że wśród uczestników byli uczniowie ze szkół w Kamionie, Janowie i oczywiście w Młodzieszynie. Głównym organizatorem oraz prowadzącą była p. Barbara Sieczkowska, opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie. Jak co roku, wspierana była przez p. Beatę Ciurę i p. Leszka Borkowskiego.
Uczniowie, na poszczególnych etapach konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat finansów, zasad funkcjonowania Banków Spółdzielczych oraz ich historii. Ostatecznie do finału zakwalifikowali się: Izabela Janicka kl. VII SP Młodzieszyn, Kacper Mitrowski – kl. VI SP Młodzieszyn i Zuzanna Budek ze szkoły w Kamionie. Zwycięzcą został Kacper Mitrowski. W nagrodę otrzymał puchar „Jeden z dziesięciu”. Wszyscy otrzymali nagrody, których fundatorem był BS w Sochaczewie i Rada Rodziców w Młodzieszynie.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Renata Zielkowska – dyrektor BS w Młodzieszynie, p. Katarzyna Jasińska – pracownik UG w Młodzieszynie, p. Małgorzata Malczewska – dyrektor SP w Młodzieszynie oraz p. Marzena Cichy – dyrektor SP w Kamionie.

Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Mostowska kl. VI i Mateusz Dałek kl.IV.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*