Z Bogiem w Nowy Rok Szkolny

Po raz szesnasty odbyliśmy pielgrzymkę pod hasłem „Z Bogiem w Nowy Rok Szkolny”. Jak zawsze przewodnikiem duchowym, a także turystycznym był ksiądz proboszcz, Rafał Banasiak, który właśnie w tym regionie spędził dzieciństwo, wychowywał się i dorastał.
20 września to był dzień pełen wrażeń. Po niecałych dwóch godzinach podróży dotarliśmy do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie podziwialiśmy Niebieskie Źródła – przepiękne, wyjątkowe i pełne magii miejsce, o którym w fantastyczny sposób opowiadał ks. Rafał. Po długiej sesji zdjęciowej, pojechaliśmy nad zalew sulejowski. Po długim spacerze wałami zalewu wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się do Inowłodza, gdzie zwiedziliśmy kościół pod wezwaniem św. Idziego. Świątynia, licząca sobie ponad 800 lat posiada bardzo bogatą historie związaną z władcami Polski, albowiem wybudowana została przez Władysława Hermana po narodzinach Bolesława Krzywoustego.              Z Inowłodza pojechaliśmy prosto do Rzeczycy, rodzinnej miejscowości ks. Rafała. Tam, w kościele parafialnym pomodliliśmy się o łaski w nowym roku szkolnym. Ks. Rafał opowiadał w malowniczy sposób o historii kościoła,          a następnie razem z dyrektorem, p. Leszkiem „przetestowali” organy kościelne.
Ostatnią atrakcją dnia była niespodzianka. Ks. Rafał zaprosił wszystkich w odwiedziny do swojej mamy. Tam ugoszczeni zostaliśmy herbatą i ciastem, specjalnie upieczonym dla nas. To naprawdę niesamowite. Mama ks. Rafała, w domu jednorodzinnym, przyjęła w gościnę prawie 70 osób. Dziękujemy Jej serdecznie za gościnę i mamy nadzieję, że będziemy mogli kiedyś się odwdzięczyć.
O 14.30 zameldowaliśmy się szczęśliwie na parkingu przy naszej szkole. Dziękujemy serdecznie ks. Rafałowi za wspaniały dzień.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*